Laboratuvar Tezgah Sistemleri

  |   0 yorum   |   Yorum yap

  • Üretici: SOLARLAB
  • Ürün kodu: 06082021001
  • Stok durumu: Bilgi İsteyiniz
  |  
  
garanti

Laboratuvarlar; Ar-Ge, Kalite Kontrol ve Akademik/Bilimsel araştırmaların ve faaliyetlerin gerçekleştiği ortamlardır. Yapılması planlanan çalışmaların sonuçlarının doğruluğu ve kesinliği Laboratuvar Tezgah Sisteminin bu çalışmalara uygun standart ve kalitede olması ile gerçekleşebilir. Laboratuvar Tezgah Sistemleri, tezgah çalışma yüzeyi, Alt Dolap, Üst Dolap, Elektrik sistemi ve taşıyıcı ayak sisteminin birleşiminden meydana gelmektedir. Tezgah alt kısımları depolama amaçlı olarak dolaplı veya oturma amaçlı boşluklu olarak üretilebilir. Gerçekleşen tüm projelerde kullanılacak tüm malzeme renkleri kullanıcıların isteği doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz, planlanan laboratuvar için alanın belirlenmesinden başlayarak tüm alt yapı ve üst yapı çözümleri kullanıcıya sunarak rahat ve verimli ortamı en uygun koşullarda oluşturmakta ve üretimini yaparak uygulamaktadır. C Frame Taşıyıcı Ayak Sistemleri Sistem 40x60mm ölçüsündeki kutu profillerin 200 °C sıcaklıkta bir fırının içerisinde elektrostatik epoksi toz boya ile boyanarak kullanıma hazır hale getirilmesi ile oluşur. Zemine uygun hale getirilmesi ayarlanabilir rotil ayaklar ile sağlanmaktadır. C ayak sisteminin alt yapı tesisatları (gaz, elektrik, temiz su, atık su gibi) için duvara gelen arka kısmında 15 cm boşluk bulunur. Ayrıca laboratuvar temizliği için zemin ile alt dolaplar arasında boş alan bulunmaktadır. Bazalı Sistem Taşıyıcı Ayak Sistemleri Bazalı laboratuvar Tezgah Sistemleri, herhangi bir taşıyıcı ayak sistemi olmadan kullanılmaktadır. Alt dolap üzerine tercih edilen çalışma yüzeyi monte edilerek kullanılabilmektedir. TAŞIYICI AYAK SİSTEMLERİ Modüler sistem ve c ayak (c frame) tezgâhlar STANDART ÖZELLİKLER Asitelere Dayanıklı 12-16 mm Kompakt Laminant Tezgah Tamamı modüler veya C-frame Profil Taşıyıcı Kontrüksiyondan İmal Edilmiş Sistem Güçlü Taşıyıcı Kontrüksiyon Çalışmalar İçin Sabit Hareketli Alt Dolaplar 220 v priz / ups Enerji Ünitesi OPSİYONEL ÖZELLİKLER Asitlere Dayanıklı Endüstriyel Seramik Tezgah Evye-Mix-Drip Cup Gaz, Vakum, Azot, Basınçlı Hava, Fitting Bağlantıları Hareketli, Modüler Alt Dolap Çalışma Boşlukları Proje Bazlı İstenilen Ölçülerde Üretim

Laboratuvar Tezgah Sistemleri

Laboratuvar özelliklerine ve kullanıcı isteğine göre projelendirilir, yerinde montaj yapılır.

 

Laboratuvar tezgahlarımız üç ayrı tipte imal edilmektedir. 

Tezgaha asılı dolap sistemi

Portatif dolap sistemi

Sabit dolap sistemi

 

Tezgaha asılı dolap sistemi

Bu sistemde tezgah alt dolapları metal profillere sabitlenir. 

Bu şekilde zeminle dolaplar arasında boşluk oluşur.

 

Portatif dolap sistemi

Bu sistemde tezgah alt dolapları metal profiller içerisinde zeminde hareket eder.

Tezgaha asılı sistem ile benzerdir.

Dolaplara 4 adet tekerlek irtibatlanır. Bu tekerleklerin öndeki iki adeti sabitlenebilir.

 

Sabit dolap sistemi

Alt dolaplar taşıyıcı vazifesi görür. 

Dolapların alt kısmına özel dizayn edilmiş ayaklar ile sistem oluşturulmuş olur.

Tezgah derinliklerine göre dolap arkalarında oluşacak tesisat boşlukları, yan kapama panelleri ile izole edilir.

Müdahale gerektiren durumlarda bu kapaklardan arka tesisata müdahale edilebilir.

 

 ANAHTAR TESLİM LABORATUVAR ÇÖZÜMLERİ

 Günümüzde işletmelerin yaşayan mekanları olan laboratuvarlar, sadece üretim kalitesinin yükseltilmesi için analizlerin yapıldığı alanlar olmaktan çıktı. Dolayısıyla, laboratuvarı planlama sırasında proses kontrolü, ilk ürün ve son ürün kontrolü, güvenlik, kullanım konforu, fonksiyonellik vb. birçok konu bir arada ele alınmalı. Projelendirme sırasında ise alanın boyutu, kullanılacak olan ekipmanlarının çeşitliliği, kalitesi ve miktarı, ihtiyaç duyulan laboratuvar tezgahının derinliği, uzunluğu, işlevselliği ve malzemenin özelliği ile yine ortamın havalandırma ihtiyaçları gibi mekanı ve ihtiyaçları ilgilendiren tüm parametreler göz önünde tutulmalıdır. Tasarım aşamasında, şirketimiz uzman ve tecrübeli kadrosuyla ortaklaşa çalışmaktadır. Tüm teknik detayları düşünüldüğü için üretim aşamasında ve montaj sırasında müşterisinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmektedir.

 

Laboratuvarınıza yapacağınız doğru yatırım işletmenizin kalitesini artacaktır!

 SOLAR LAB, laboratuvar ekipmanlarınızın sağlamlığının, uzun ömürlü olması gerektiğinin ve ihtiyaca cevap verebilir olmasının çok önemli olduğunu biliyor. Burada unutulmaması gereken; yanlış yerleşim ve yanlış malzeme seçimi sonucunda hem laboratuvar çalışanlarının verimi düşer, hem de laboratuvarınızın kullanım zamanı kısaltılmış olur. Uzman kadrosu ile sizlere doğru ve kaliteli ürün seçme imkanı veren SOLAR LAB ile oluşturulmuş bir laboratuvar, uzun ömürlü ve doğru bir yatırım olarak size uzun yıllar hizmet verebilecektir.

 

Hizmet verdiğimiz Profesyonel Laboratuvar Çözümlerimiz

 

ANAHTAR TESLİM MESLEK LİSESİ LABORATUVARLARI

ANAHTAR TESLİM GIDA ANALİZ LABORATUVARLARI

ANAHTAR TESLİM MADEN (TOPRAK) ANALİZ LABORATUVARLARI

ANAHTAR TESLİM ALÇI ANALİZ LABORATUVARLARI

ANAHTAR TESLİM İÇME SUYU VE ATIK SU ANALİZ LABORATUVARLARI

Yorum yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi